Csapatépítési javaslat
Ajánlatunk 3 napos, a kapcsolatokat javító, vidám, közös élményt, közös munkát jelentő, együttműködést és részlegen belüli kohéziót javító csapatépítésre:
Az első lehetséges időpont: ...............................................................
Ajánlatunk szíves elfogadása esetén az 1. napon kényelmes túrát teszünk a Nagy-Fátra egyik zseniálisabb kilátást biztosító pontjára. Majd közös ebéd. Délután következik az opcionális rafting a Vágon épített pályán.
A raftingon csak az vesz részt, akinek van kedve, aki nem ül be hajóba, az szurkol a partról. Cseppet sem fog unatkozni, sőt, segíthet az esetleges boruló hajó legénységének kipecázásában. A raftingon a védőfelszerelés részét jelentő mentőmellénytől függetlenül csak úszni legalább "közepesen" tudók vehetnek részt.
A rafting során kiképezHETJÜK a legénységet arra is, hogy saját maga irányítsa a raftot. Ebben az esetben is a szlovák skipper - a biztonság kedvéért - bent marad a hajóban, de lenne olyan menet, amikor a skipper szándékoltan nem csinál semmit. A képletesen és szó szerint egy hajóban evező 4-5-6 embernek kell "csont" nélkül, akár igazi, a vadvízi versenyekről ismert "kitűzött" pályán lehozni a hajót. A raft haladása a cég dolgos mindennapjainak szimbóluma.
Szíves bizalmuk elnyerése esetén a 2. napon szurdoktúrázunk a Kocs hegységben, kellemes csapatépítő feladatokkal fűszerezve.
Példa. A túravezető hirtelen elfelejti az útvonalat és térképrészletekkel a versenyző kiscsapatoknak kell megtalálni az utat. Igen ám, de térképdarabokat is csak azok "nyernek", akik sikeresen teljesítenek ördögien nehéz feladatokat :). Ha kudarcot vallunk, előbb-utóbb a medvék esznek meg minket. Ha viszont sikerül minden részcsapatnak a feladatmegoldás, akkor egy remek, az 5 euró 60 centes árhoz képest egyenesen zseniális intézményben, roppant korrekt juhtúrós sztrapacskát (van sok más és egészségesebb finomság is) mi ebédelünk.
A 3. napi programot a csapat döntheti el a 2. nap este.
Vagy a bolygó egyik legszebb helyére megyünk - ez a Zöld-tavi katlan a Magas-Tátrában; vagy a Kis-Fátra szürreálisan szép, három szurdokvölgyét hódítjuk meg egy csapásra, pontosabban egy 5 órás túra során.
célszerűen saját kocsikkal és/vagy cégautókkal a túra első napjának reggelén történne.







11:59-kor érkezünk a Nagy-Fátrába, ami amúgy is útba esik a Kocs hegység felé vezető úton.
A kocsikat olyan helyen hagyjuk, ahol biztonságban is vannak és a parkolás ingyenes.
Kellemes, laza, 438 méteres szintemelkedéses sétát teszünk, amely felfelé, a mi kényelmes tempónkkal és a millió fotózás miatt 1,5-2 óra.
Ha a kezdetben szembe jövő szlovákok azt mondják, hogy "mindjárt ott leszünk", csak joviálisan mosolyogj, ő most járja ötszázadszor az utat és a testalkata (majdnem) a kenyai hosszútáv-futókat idézi. Aztán már nem jön szembe senki, mert a túravezető saját, "terhelés-elosztó" útvonal-innovációinak egyikén haladunk.
A Zólyom-kereszt mögött mindenki felléphet a régió legmagasabb pontjára, amely egy 20 cm-es kő :)), itt kiosztjuk az erős anyagból készült sálakat, amivel mindenki rögzítheti a látványtól leesett állát.
Körbe-körbe tiszta időben 40-80 kilométeres látótávolságban CSAK hegyek. Mindenhol. Hihetetlen látvány.
A lelkes élcsapattal pedig még tovább sétálunk egy kicsit észak felé, konkrétan és kereken 45 percet masírozunk a krókusz fennsíkon (aztán fellépünk még egy csúcsra. Apropó krókusz. A krókusz a tavasz virága, de immár van másodvirágzása is!!

8:30-kor naptejezve (!), a napszemüveget nem a szobában felejtve indulunk és a sofőrök a kocsikat a célba viszik, a sofőrök parkolják a kocsikat.
A parkoló biztonságos, de ha senki nem lenne ott, akkor se történne semmi a kocsikkal. A falucskát jóféle népek lakják, biztonságos. A facilitátor-túravezető visszahozza a sofőröket az indulási pontra, közben az utasok is cirka 1100 méteres sétával PONT az indulási pontra értek. A túrabakancsok szorosra húzása, napi tájékoztató és mosdó látogatás után 9:30-kor indulunk.
A nap során egy elméletileg 5 órás út vár ránk, de mi a távot 7 óra alatt tesszük meg, ugyanis játszunk, feladatokat oldunk meg, ráadásul a tempónk szándékoltan szerény, plusz fotózások, vízimalom nézegetés, knédlis ilyen-olyan gulyás, sztrapacska stb. lakoma, ilyen pihi, olyan megállás ... sok időt vesz igénybe. Lassan megyünk. Indulás után néhány perccel máris belépünk a csodák világába. Természetesen végig elragadó tájon fogunk masírozni, az indulás után 2 órával egészen helyes vízeséshez érünk, a korábbi hetek időjárása dönti el, hogy lesz-e víz benne és ha igen, mennyi.




3. napi túra: választhatóan a szuper katlan vagy a Kis-Fátra. Nézzük részletesen mindkettőt. Kezdjük azzal, hogy HA a szuper katlant választja a csapat...

Lomnic közelében 8 órakor, egy szálloda parkolója előtti ingyenes részen, már a látottság védelmét kihasználva, de még ingyen parkolunk. Az emelkedő kellemesen van elosztva, nincsenek az útban felszökelések, nehézségi, pontosabban 'könnyűségi' szempontból a túra egy Bakonyt idéző, "lightos" túra.
Első pihenőnket az indulás után egy órával tartjuk.

A két óriás a Karbunkulus torony és a Kis-Kézsmárki, magyarul a Wéber-csúcs, amely a Magas-Tátra legmagasabb, 900 méteres sziklafala. Magasabb mint bármilyen emberkéz által épített "dolog". Mellé tehetnénk a Burzs Kalifát, az sem érné fel.

Mellesleg a Zöld-tavi menedékházban fogyasztható a saját szendvicses mellett/helyett/után határozottan kellemes meleg ebéd. A szegedi gulyás knédlivel vagy a juhturós sztrapacska is 6-6 eurót kóstál.
A kilátás hihetetlen, és a nyár elején a háttér fent, még havas. Látnod kell. Muszáj.
a) két, szinte elreppenő órád, hogy körbesétáld a tavat, hogy fotózzatok, ebédeljetek, befogadjátok a sokkhatásként érő látványt.
Ha időben jól állunk, lelkes a csapat, és főleg ha nem fagyott egy ösvény, akkor a távolsághoz kis pluszt tevő 1,4 km-es extrával felmegyünk a Háromszög-tó érintésével a Nagy-Fehér-tóig.
A Fehér-patak "felett" nincs működő turistaház, itt úgy gondoljuk, hogy - természetesen saját felelősségedre, hiszen ázhat valahol a vízben döglött zerge, nem zárható ki minden veszély stb. - megszeghető a "ne igyál a patakból" szabály.


Kellemes, kényelmes, biztonságos túra vár ránk.
A túra útvonalát úgy választottuk, hogy belezsúfoltunk a túranapba minden szépet, gyönyörűt, amit az időkeret enged, összeválogattuk mindazt, ami a millió pompás káprázat között is viszi a pálmát. Szilaj tájakon, eszement szurdokokban haladunk.
Mintha a Rám-szakadékban lennél, csak a vízesések nagyobbak, nagyságrendekkel bővízűbbek, tízszer-hússzor olyan magas mellettünk a fal, szűkebb a szurdok, mások a léptékek, vadabb a táj. Kaland a javából, de biztonságban. Túra közben tolyan helyeken fogunk haladni, hogy azt elmondani nem, csak (majd) látni lehet.
A szurdokrendszert "méretice" képzeld el úgy, mintha majdnem a Medve-szurdokban lennél Ausztriában. Feelingre a túra olyan vadregényes, mint a Szlovák Paradicsom, de itt nincsenek olyan magas létrák.
Még kis vagy közepes tériszonnyal is komfortos a túra, már itt kérünk, hogy ne felrohanj a létrán, ne nagy néha fogd a létra korlátját, hanem óvatosan, lassan, az egyik kézzel a létra fokait is fogva haladj.
A 3 napos csapatépítés díja: ------------ Ft+áfa/csoport
(Két csoportot, egy 15 és egy maximum 25 fős csoportot feltételezve. Egy csoport esetén a vállalási árunk magasabb).
Ezen kívül merül fel a szállás (12-15 euró/fő/éj), és a rafting díja - a "menetek" számának függvényében 20-30 euró -, továbbá a gépkocsival kapcsolatos költségek, étkezés és biztosítás díja.
Az általunk mint engedélyezett felnőttképző által biztosított csapatépítés extrém olcsó. Egy napra vetítve a díjunk 63.000 Ft+áfa. Továbbá mint felnőttoktatást, (egy "átlagos" szolgáltató "közönséges" túrájával szemben) nem terheli a természetbeni hozzájárulás adója.
Megrendelés és jelentkezés a túrára
A megbízó jogi személlyel ún. szolgáltatási szerződést kötünk. A szolgáltatási szerződés megkötésével párhuzamosan előlegbekérőt küldünk és kérjük a túra díjának utalását.
Kérjük továbbá, hogy minden munkatárs a részvételi és általános szerződési feltételeket a részvételt megelőzően a honlapon tekintse át, majd a tatra_gyalogtura@yahoo.com e-mail címre várjuk vissza a kitöltött jelentkezési lapot.
Mit kell hozni a csapatépítő túrára?
Kérjük, hogy a munkatársak a "Mit kell hozni.......?" menüpontot nézzék át, különös tekintettel a túrabakancs, nem gyűrűdő zokni, naptej, napszemüveg, sapka, túrabot, öltözködés, sok folyadék részekre.
Mit kell hozni a rafting túrára?
Ne feledd, hogy a rafting miatt fürdőruhát hozz. A rafting cég neoprene ruhát ad. Ha van fürdőruhád, napszemüveged, naptejed, akkor mindened megvan. Innentől kezdve nézzük az extrákat. Kezdjük ott, hogy rafting cég(ek) által kiosztott neoprén ruha alá te magad is tudsz plusz (pl. a Decathlonban kapható) réteget felvenni. Igen, meleged lesz, de valamit valamiért. E sorok írója például alsónadrág helyett vesz fel egy térd felett végződő neoprén rövid nadrágot (hiszen egy plusz réteg) és atléta/póló gyanánt egy neoprén felsőt.
Ami szintén plusz réteg. Hidd el: a víz hideg. Április, májusban kb. 6 fokos. A rafting cégek által kiosztott cipők gyakran szakadtak, a topánkák néha ramaty állapotban vannak. Ha megengedheted magadnak, pláne, ha esetleg vízitúrázol is, v
egyél magadnak a Decathlonban vastag talpú neoprén cipőt. Amit te veszel, az a te méreted, az nem lyukas, attól nem kapsz láb/köröm stb. gombát. És. Ha ránk hallgatsz, a rafting csuka alatt a zoknit hagyd magadod. Ha viszont neoprén zoknit veszel, akkor tulajdonképpen a vacak cipő sem gond. Vagyis vagy a jó cipő vagy jó zokni a megoldás, ideálisan mindkettő.
A rafting és a szállás díjának fizetése
A rafting (20-30 euró/fő) és a szállás (12-15 euró/fő/éjszaka) díját fizethetik közvetlenül a rafting cégnek és a szállásadónak helyben vagy ezeket (is) mi számlázzuk.